top of page

           Yogaretreat för återhämtning 26-28 maj 2023

Nu finns återigen möjligheten att boka Yogaretreat i Ljungskile!

Fåtal platser kvar! Snart stänger bokningen!

I en oslagbart vacker miljö vid havet blir du omhändertagen från det att du kommer på fredagen tills det att du lämnar retreaten på söndag efter lunch. Du behöver inte prestera någonting. Du kommer få yoga/meditation/workshops, god och nyttig mat som i möjligaste mån lagas med lokala råvaror, egentid med tex havsbad med bastu, promenader, läsning & avkoppling. Du gör det som du behöver helt enkelt.


Kom själv, eller ta med dig en vän 🤍 


En yogahelg som passar både för dig som utövat yoga i många år, och för dig som är helt ny inom området. Under denna helg kommer du fyllas på med en massa ny energi, mentalt, fysiskt och emotionellt. Yogaformerna är MediYoga och YinYoga. Lugn och stärkande yoga för självläkning. Vi sitter och ligger på mjuka härliga ullmattor under passen.

 

Vi kommer att hålla till på Anfasteröd Gårdsvik i Ljungskile som är en rogivande oas 6 mil norr om Göteborg. Här finner du allt på ett och samma ställe: havet, klipporna, skogen, ängarna och en spännande flora.


Vi kommer bl.a prata om:

Yogan och meditationens betydelse för vår hälsa. Du får uppleva olika meditationer såsom andnings, vägledd -och klangmeditation.
Du får också lära dig hur l
ymfsystemet fungerar, och hur vi genom egenmassage kan hjälpa lymfan att rensa vår kropp. Vi kommer också prata om vad som händer med våra hormoner när vi stressar.


Pris för allt, boende, mat och Yoga, Bastu 5.990 SEK (inkl. Moms)

Stugorna ligger bara 10 metet ifrån havet 💦
Vi bor två och två, (eller fler om ni är flera bekanta som åker ihop), men i egna rum.


Visst låter detta super härligt! ☺ 

En helg med Yoga, vila, reflektion och läkning.

Ta gärna kontakt om du har frågor, eller för bokning

lauste@ledarcoachonline.se
 0760-100769

Preliminärt Schema

Dag 1:

  • 16.00-16.30 Landa på retreatet och checka in

  • 17.00 Yoga/Meditationsklass

  • 19.00 Gemensam 2 rätters middag

  • 20.30 Klangmeditation

 

Dag 2:

  • 7.45 MorgonYoga

  • 9.00 Frukost

  • 11.45 Skogsbad

  • 13.00 Lunch & egentid tex. bastubad

  • 16.45 Yoga/Meditation & Workshop

  • 19.30 Gemensam 2 rätters middag

 

Dag 3:

  • 8.00 Klangmeditation & Yoga

  • 09.00 Frukost, egentid & packning

  • 11.30 Yoga/Meditation

  • 13.00 Lunch

    Hemfärd

Varmt Välkommen!
Anna Karin Lauste
  ♥️
0760-100769

              Lauste@ledarcoachonline.se

bottom of page